Spooky love

Czy to idealny romans na długie jesienne wieczory?

Fani romansów cenią sobie książki lekkie, niewymagające, ale jednocześnie zapewniające jak największą czytelniczą radość. Dlatego dobry romans powinien składać się nie tylko z dobrze poprowadzonej i chwilami pikantnej fabuły, ale i prezentować parę głównych bohaterów, z którą da się sympatyzować. Czy taka jest najnowsza książka polskiej pisarki Anny Langner? Spooky love do zamówienia to zdecydowanie coś dla fanów gatunku. Powieść, którą pochłania się za jednym posiedzeniem i chce więcej. 

Romans na Halloween?

Spooky love rozgrywa się w okolicach Halloween. Jak widać, autorka dostosowała się tematycznie do aktualnej pory roku, co do jej lektury może przyciągnąć nowych czytelników. Zdecydowanie jesienny klimat pozytywnie wpływa na aurę całej historii, dodając jej przy tym unikatowości. Warto też wspomnieć o tym, że w tym romansie często pojawiają się mrożące krew w żyłach sceny, co pozwala zauważyć, że Anna Langner nie boi się łączyć ze sobą dwóch, z pozoru tak różnych, gatunków. Kto jest kim w Spooky love? Na początku poznajemy Lidkę. To młoda dziewczyna, która zawsze marzyła o tym, aby zamieszkać w starym, klimatycznym domu przy jednej z jej ulubionych ulic. Teraz, to marzenie staje się faktem. Jej partner w tajemnicy przed nią postanowił tenże dom wykupić, wyremontować go i sprawić Lidce prezent na ich ślubie. Do tego jednak nie doszło, gdyż… mężczyzna zmarł. Kobieta o zakupie domu dowiedziała się dopiero na spotkaniu z notariuszem, który poinformował ją o tym, że połowa domu na ulicy Klonowej od teraz należy do niej. Druga połowa zaś trafiła do brata zmarłego, Sebastiana. 

Od nienawiści do miłości

Lidka i Sebastian nie znoszą się nawzajem. Nie potrafią nawet przebywać ze sobą w jednym pomieszczeniu bez wywoływania natychmiastowej kłótni. Lidka postanawia sprzedać swoją połowę domu, jednak aby było to możliwe, musi go najpierw wyremontować. W budynku zaczyna dochodzić do tajemniczych zdarzeń. Kobieta ma wrażenie, że coś szwenda się po korytarzach i nie chce dopuścić do sprzedaży domu.